Ogniska łuszczącej skóry na wewnętrznej stronie dłoni

Witam, Od wewnętrznej stroni dłoni tworzą mi się ogniska, w których odchodzi naskórek, brak swędzenia, brak zaczerwienienia. Choroba u obu rąk dłoni. Obcinałem paznokcie dziadkowi u stóp, ponieważ sam nie może. Prawdopodobnie grzybica. Zastosowałem nizoral w maści i do przemywania octenisept. Clotrimazolum będzie lepszy niżeli nizoral? Czy owe maści można ze sobą łączyć. Czy jednak stosować jedną z nich przez okres tygodnia, przy czym określić rezultaty?

Najskuteczniejszą i bezpieczną substancją czynną w leczeniu grzybicy skóry jest terbinafina stosowana raz na dobę przez 1-2 tygodnie. W przypadku słabego efektu należy włączyc leczenie doustne. Preparaty są dostępne tylko na receptę, najlepiej udać się do specjalisty, który zaleci odpowiednie leczenie.