Jak poradzić sobie z tą grzybicą skóry?

Pół roku zmagam się z grzybicą odzwierzęca skóry gładkiej. Na noc nakładam travogen, w ciagu dnia: clotrimazolum, terbinafina, mikonazol. Tabletki Erfin. Brak poprawy. Czyje już bezsilność? Co mogę zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Niestety bez dokładnego obejrzenia zmian trudno jednoznacznie stwierdzić dlaczego leczenie nie przynosi zamierzonych efektów.

Leczenie grzybicy wymaga specjalistycznej terapii, dlatego jeżeli nie widzi Pani efektów leczenia, niezbędna jest ponowna konsultacja z lekarzem prowadzącym. Być może konieczne okaże się wykonanie dodatkowych badań i ewentualna zmiana sposobu leczenia miejscowego na ogólne, o którym można przeczytać w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-powinno-sie-rozpoczac-leczenie-systemowe.

Leczenie ogólne stosuje się między innymi w przypadku braku rezultatów terapii miejscowej.

Więcej na temat grzybicy skóry oraz jej leczenia można przeczytać na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-skory

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.