Jak leczyć grzybicę nóg?

Witam serdecznie, borykam się z grzybicą paznokci u nóg już dobry rok. Stosowałam różne maści lakiery itp. Nie wiem co mam już kupić żeby się tego pozbyć ostatnio przeczytałam że jest skuteczny lek fungolock. Czy ktoś z Państwa może coś powiedzieć na temat tego żelu czy warto kupić dodam że jest dość drogi.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

leczenie grzybicy paznokci nie jest łatwe – choć na początkowych etapach dostępne bez recepty, niekiedy również i w drogeriach, preparaty w formie żelu, sprayu czy lakieru mogą pomóc w zwalczeniu choroby, tak w kolejnych stadiach takie leczenie może okazać się niewystarczające.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/czy-leczenie-miejscowe-grzybicy-paznokci-jest-skuteczne.

Dlatego też, gdy problem powraca lub grzybicy paznokci nie da się zwalczyć preparatami bez recepty, konieczna jest wizyta u dermatologa. Specjalista zbada próbkę paznokcia, by określić rodzaj dermatofitów, które zaatakowały płytkę. Dzięki temu możliwe będzie dobranie leczenia celowanego lekami dostępnymi wyłącznie na receptę. Lekarz będzie również w stanie określić, czy nie jest konieczne usunięcie zainfekowanego paznokcia – czasami jest to jedyny sposób, by pozbyć się na dobre infekcji grzybiczej.

O rodzajach grzybic paznokcia i leczeniu może Pani przeczytać w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-grzybic-paznokci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty