Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć grzybicę nóg?

Witam serdecznie, borykam się z grzybicą paznokci u nóg już dobry rok. Stosowałam różne maści lakiery itp. Nie wiem co mam już kupić żeby się tego pozbyć ostatnio przeczytałam że jest skuteczny lek fungolock. Czy ktoś z Państwa może coś powiedzieć na temat tego żelu czy warto kupić dodam że jest dość drogi.
KOBIETA, 26 LAT około miesiąca temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

leczenie grzybicy paznokci nie jest łatwe – choć na początkowych etapach dostępne bez recepty, niekiedy również i w drogeriach, preparaty w formie żelu, sprayu czy lakieru mogą pomóc w zwalczeniu choroby, tak w kolejnych stadiach takie leczenie może okazać się niewystarczające.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/czy-leczenie-miejscowe-grzybicy-paznokci-jest-skuteczne.

Dlatego też, gdy problem powraca lub grzybicy paznokci nie da się zwalczyć preparatami bez recepty, konieczna jest wizyta u dermatologa. Specjalista zbada próbkę paznokcia, by określić rodzaj dermatofitów, które zaatakowały płytkę. Dzięki temu możliwe będzie dobranie leczenia celowanego lekami dostępnymi wyłącznie na receptę. Lekarz będzie również w stanie określić, czy nie jest konieczne usunięcie zainfekowanego paznokcia – czasami jest to jedyny sposób, by pozbyć się na dobre infekcji grzybiczej.

O rodzajach grzybic paznokcia i leczeniu może Pani przeczytać w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-grzybic-paznokci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy