Jak leczyć grzybicę nóg?

Witam serdecznie, borykam się z grzybicą paznokci u nóg już dobry rok. Stosowałam różne maści lakiery itp. Nie wiem co mam już kupić żeby się tego pozbyć ostatnio przeczytałam że jest skuteczny lek fungolock. Czy ktoś z Państwa może coś powiedzieć na temat tego żelu czy warto kupić dodam że jest dość drogi.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

leczenie grzybicy paznokci nie jest łatwe – choć na początkowych etapach dostępne bez recepty, niekiedy również i w drogeriach, preparaty w formie żelu, sprayu czy lakieru mogą pomóc w zwalczeniu choroby, tak w kolejnych stadiach takie leczenie może okazać się niewystarczające.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/czy-leczenie-miejscowe-grzybicy-paznokci-jest-skuteczne.

Dlatego też, gdy problem powraca lub grzybicy paznokci nie da się zwalczyć preparatami bez recepty, konieczna jest wizyta u dermatologa. Specjalista zbada próbkę paznokcia, by określić rodzaj dermatofitów, które zaatakowały płytkę. Dzięki temu możliwe będzie dobranie leczenia celowanego lekami dostępnymi wyłącznie na receptę. Lekarz będzie również w stanie określić, czy nie jest konieczne usunięcie zainfekowanego paznokcia – czasami jest to jedyny sposób, by pozbyć się na dobre infekcji grzybiczej.

O rodzajach grzybic paznokcia i leczeniu może Pani przeczytać w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-grzybic-paznokci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.