Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

substancją czynną leku Itrax jest itrakonazol. Podczas leczenia itrakonazolem nie jest wskazane spożywanie alkoholu.

Po zakończeniu kuracji lekiem Itrax stężenie itrakonazolu we krwi spada w ciągu tygodnia. Substancja ta jest wydalana wraz z moczem i kałem.

Itrakonazol jest jednak rozprowadzany do tkanek, a jego stężenie w żołądku, wątrobie, nerkach, kościach, płucach czy śledzionie jest dużo większe niż we krwi. W związku z tym substancja ta może utrzymywać się w skórze od dwóch do czterech tygodni (biorąc pod uwagę 4-tygodniową kurację) oraz przez co najmniej sześć miesięcy w keratynie paznokci (po zakończeniu 3-miesięcznej kuracji).

W związku z powyższym najbezpieczniej byłoby poczekać lub skonsultować się z lekarzem znającym historię choroby.

Więcej informacji na temat leczenia grzybicy znajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-powinno-sie-rozpoczac-leczenie-systemowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy