Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Łuszczenie wewnętrznej strony dłoni

Jaka może być przyczyna łuszczenia wewnętrznej stronie dłoni? Alergia chyba nie wchodzi w grę, bo mogę umyć ręce tylko mydłem lub wodą, a i tak pojawia się po kilku minutach złuszczenie się skóry. Najlepiej jest zaraz po umyciu, gdy skóra jest jeszcze wilgotna, a jak skóra całkowicie wyschnie to objawy się nasilają. Mam nadzieję, że to nie jest grzybica, bo zmiany skórne nie są czerwone i nawet mnie nie swędzi. Najgorsze jest to, że leczę grzybicę paznokcia u palucha nogi już 1,5 roku (właściwie paznokieć jest już wyleczony, ale bok palca często mnie boli i jest lekko opuchnięty mimo stosowanego nadal żelu). Mam nadzieję, że nie przeniosłam grzybicy z palca nogi na skórę dłoni? Skóra dłoni nadmiernie się łuszczy po wewnętrznej stronie, zwłaszcza jednej dłoni oraz jest bardzo sucha. Czym powinnam smarować dłonie, zwykłe kremy nie na długo pomagają?
ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Grzybica paznokci może stanowić źródło samozakażania dla chorych. Nie można tego wykluczyć, chociaż miejsce zmian jest nietypowe.
Odczyny alergiczne też są możliwe, należy uwzględnić skłonności osobnicze i kontakt z różnymi kosmetykami i stały kontakt z niektórymi tworzywami czy metalami.
Podsumowując, konieczna jest ocena dermatologiczna zmian i ewentualne badania dodatkowe aby postawić rozpoznanie.

Pielęgnacja powinna się opierać na prawidłowym nawilżaniu skóry rąk ewentualnie stosowaniu preparatów hipoalergicznych.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy