Świecenie twarzy po odstawieniu tabletek hormonalnych

Mam 26lat.Nigdy nie miałam problemu z cerą.Od 2 miesięcy jednak bardzo "świeci" mi się twarz.Z mieszanej nagle jest tłusta i co ok 2 godz muszę użyć pudru transparentnego, matującego.Dlaczego tak się nagle dzieje?Przez rok brałam tabletki antykoncepcyjne ze względu na torbiel.Torbiel się wchłonęła i leków nie biorę.Wyniki dobre.Czy jednak to może "świecenie"twarzy" może być związane z odstawienia tabletek anty?Jeśli nie to jaka może być przyczyna i jak temu zapobiec? Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Na podstawie opisu nie można określić przyczyny Pani dolegliwości. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.