Syndrom białego fartucha

Ciśnienie tętnicze badam dwa razy dziennie. Jak nie mam żadnego stresu, to wynosi około 118/59, 121/60 . Wizyta u lekarza i badanie ciśnienia i wynik 180/80, 160/90 a raz 220/120. Zawsze biorę leki obniżające ciśnienie ale biały fartuch tak działa na mnie .

Szanowna Pani,

opisuje Pani reakcję organizmu na bodziec lękotwórczy, który powoduje pobudzenie układu współczulnego, w określonej sytuacji pod wpływem czynnika psychicznego, w związku z tym, nie obserwuje się optymalnej reakcji po zastosowaniu farmakoterapii obniżającej ciśnienie krwi (RR). Bardziej pomogłyby leki uspokajające, przeciwlękowe.
Pozdrawiam serdecznie