Syndrom Dziadka do Orzechów w początkach ciąży

Syndrom dziadka do orzechow a ciaza Jak to przebiega czy szkodzi zdrowiu dziecka czy tez matce Czy trzeba byc pod szczegolna opieka

Witam,
Witam serdecznie,

Zespół dziadka do orzechów polega na uciśnięciu żyły nerkowej lewej na poziomie skrzyżowania z tętnicą krezkową górną i aortą. Leczenie tego schorzenia jest operacyjne, zależy od wariantu wady i nasilenia dolegliwości. Zabieg polega na udrożnieniu uciśniętego naczynia i przwrócenia prawidłowego przepływu.
Musi się Pani skontaktowac z lekarzem ginekologiem i lekarzem urologiem/chirurgiem naczyniowym, któzy wspólnie powinni ustalić dla Pani postępowanie.

pozdrawiam