Szansa na ciążę przy stosowaniu plastrów Evra

witam Mam pytanie 22 stycznia przykleilam plaster erva był to pierwszy dzień miesiaczki w kolejnym dniu współżyłam z partnerem był to stosunek do konca wsumie 2 czy możliwe jest abym była w ciązy? zaznacze że do dnia dzisiejszego mam plaienie to juz 12 dzien nie jest ono duze ale brudzi i niepokoi mnie . Czy jest szansa na to że zaszłam w ciąze ? dwa dni temu zrobilam test ciazowy w 11 dniu od wspolzycia wyszed negatywnie i dzis w 13 dniu rowniez ujemny czy moge byc w ciazy

Renata GrzechociĹska

Teoretycznie plastry powinny zadziałać od razu, w praktyce po pierwszym dniu ochrona może nie być skuteczna(jeśli jest to pierwsze opakowanie w ogóle). Plamienie jest działaniem niepożądanym antykoncepcji. Jesli będzie trwało po przyklejeniu kolejnego plastra proszę się udać do ginekologa.