Szansa na dziecko przy torbieli

Witam,
mam taki problem. Staram się z chłopakiem o dzidziusia. Mam torbiel na lewym jajniku i do tej pory brałam tabletki antykoncepcyjne żeby się nie powiększał i żeby nie powstały nowe, ale gdy postanowiliśmy starać się o dziecko musiałam je odstawić i lekarz powieszała, że powinna zajść w ciążę chodź mogą być problemy.

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że jak zdecydowaliśmy się na dziecko to chłopak zatruł się ołowiem. a czytałam o tym dużo, że po zatruciu mogą być problemy żeby mógł począć dziecko. Był na leczeniu i ma jeszcze to w organizmie. bo ponoć to nigdy nie zejdzie tylko zostaje w kościach.
Proszę o radę

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Zacznę od Pani. Nie napisała Pani, jaka to torbiel. Najczęściej jednak torbiele w czasie ciąży nie rosną,czasami ulegają wręcz wchłonięciu. Rzadko zdarza się, że torbiel wzrasta. W takim jednak przypadku niezbędne jest leczenie operacyjne, które niestety, wiąże się z pewnym ryzykiem dla płodu. Nie można jednak zakładać najgorszego.

W kwestii partnera, rzeczywiście zatrucie ołowiem może prowadzić do problemów z płodnością. Nie jest to jednak równoznaczne.
Niestety przez internet nie jestem w stanie udzielić Pani więcej informacji. Sugerowałabym wizytę kontrolną u lekarza ginekologa, w czasie której może podzielić się Pani swoimi obawami.

Pozdrawiam.