Szanse na zachowanie włosów a łysienie w rodzinie

Czy można powstrzymać łysienie ,na które mają wpływ geny? Witam. Mam 27 lat i łysieję, a jeszcze ok. 10 lat temu miałem bardzo gęste .twarde i sterczące włosy. Teraz rzadkie i prześwitujące, w mojej rodzinie ojciec jest łysy[wyłysiał w wieku ok.24 roku życia], dziadek był łysy .Czy mam szanse zachować włosy, czy warto wydawać pieniądze na środki i czas na wizyty u specjalisty, bo źle się z tym czuję.Proszę o odpowiedz .Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli łysienie jest uwarunkowane genowo to szanse na powodzenie leczenia tak naprawdę nie są duże. Zdecydowanie jednak warto spróbować - proszę zatem skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który pokieruje leczeniem.