Szanse na zajście w ciażę u 41-latki po trzech cesarskich cięciach

witam ....jestem po trzech ciążach i wszystkie byly CC ostatni porod 13 lat temu ,czy mam szanse zajsc raz jeszcze ,i jakie ponosze ryzyko ....Mam regolarne miesiaczki i sa co 28 dni....mam 41 lat i bardzo bym chciala raz jeszcze urodzic dziecko ...co musze zrobic
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Posiadanie dzieci przy WZW

Dla kobiety w ciąży każdy problem zdrowotny może być niebezpieczny. A wirusowe zapalenie wątroby brzmi groźnie. Czy wobec tego kobieta z wzw może zajść w ciążę?

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

W tej sytuacji - po 3 cc kolejna ciąża z założenia jest ciążą wysokiego ryzyka - zarówno dla Pani jak i dla płodu. Raczej odradza się kobietom po 3 cięciach kolejną ciążę z uwagi na realne ryzyko pęknięcia macicy w trakcie ciąży. W związku z wiekiem znacznie zwiększone jest także ryzyko wad genetycznych u dziecka. Proszę poważnie rozważyć, czy pomimo w/w czynników chce Pani zajść w ciążę. Zwiększone ryzyko nie oznacza jednak, że musi się tak zdarzyć. Oczywiście istnieje szansa, że ciąża będzie przebiegała prawidłowo, a dziecko urodzi się zdrowe. To do Pani należy ostateczna decyzja.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty