Szczepienie 12-tygodniowego dziecka w UK a możliwość drugiej dawki w Polsce

mieszkam w uk.W styczniu urodziłam synka.w 12 tyg życia dostał pierwsza szczepionkę było to 5w1 czyli diptheria,wooping cough,tetanus,HiB, Polio;dodatkowo pneumococcal(pcv) i doustne Rotavirus.Kolejne szczepienie przewidziane jest za 4 tyg (5w1 druga doza,meningitis c,Rotavirus druga dawka)Problem polega na tym ze wyjeżdżam do Polski od 1go maja do połowy czerwca i nie wiem czy można odczekać i druga dawkę dać po 2mies?czy mogę zaszczepić 2 dawka w Polsce?jesli tak to jakie dokumenty potrzebuje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Szczepienie dziecka możliwe jest w Polsce, jednak posiadać należy przy sobie kartę szczepień, która będzie zawierała nazwy zastosowanych preparatów. Odstęp między szczepieniami można też wydłużyć do 2 miesięcy (zwłaszcza, że w Polsce wszystkie w/w szczepienia są odpłatne) - o tym fakcie warto jednak poinformować przychodnię w UK.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W przypadku zdecydowania się na szczepienie w Polsce należy też upewnić się, czy stosowane preparaty są dostępne w naszym kraju.