Czy kolejne dawki szczepionki może otrzymać już za 6 tygodni?

Witam, w dniu dzisiejszym mój syn (3,5 miesiąca) został zaszczepiony przeciw: DTP (2 dawka), Hib (2 dawka), polio IPV (1 dawka), pneumokokom (2 dawka - Synflorix) – szczepionki refundowane. W związku z tym mam 3 pytania: 1. Czy kolejne dawki może otrzymać już za 6 tygodni? Czy trzeba czekać aż 8 tygodni? 2. Czy to prawda, że jeśli zaszczepi się z mniejszą przerwą między szczepieniami, to szczepionki mogą nie zadziałać tak jak trzeba? 3. Czy kolejne szczepienie – przeciw WZW B – można odroczyć na 8 miesiąc? Chcemy wyjechać na dwa miesiące, a zależy nam, żeby to zrobić między szczepieniami. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

2. tak, odstępów między szczepieniami się nie skraca, można jedynie wydłużać.
3. może Pani odroczyć, ale lepiej byłoby od razu podać szczepionkę na wizycie z pozostałymi.