Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szczepienie po boreliozie

Czy szczepionka jest bezpieczna przeciwko chorobom odkleszczowym? i w jakim czasie po leczeniu boleriozy mozna sie nia zaszczepic?
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Obecnie na rynku dostępne są szczepionki przeciwko odkleszczowemu zapaleniu mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych. Są to choroby wywoływane przez wirusy. Nie chronią one jednak przed boreliozą, która jest chorobą bakteryjną.

Odpowiedni moment do wykonania szczepienia przeciwko KZM oceni lekarz biorąc pod uwagę stan Pani zdrowia, okres inkubacji choroby zakaźnej, okres rekonwalescencji po chorobie, obecność ostrych chorób przebiegających z gorączką, nadwrażliwość na składniki szczepionki i in.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy