Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego

witam. Prosze o odpowiedź co oznacza stwierdzenie szerokopdstawna przepuklina krążka międzykręgowego l5/s1 modelująca worek opnowy czy jest to gorsze od ucisku korzeni czy lepsze? czym grozi ? jakie moga być następstwa podejrzenie kręgoszczeliny /kręgozmyk jak powinno przebiegać leczenie?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Witam,
przepuklina może prowadzić w przyszłości do ucisku korzeni. Powinna Pani skupić się na ćwiczeniach mięśni grzbietu oraz brzucha. Ćwiczenia warto skonsultować z fizjoterapeutą. Polecam też pływanie, szczególnie na grzbiecie.
Najważniejsze, żeby ćwiczenia wykonywać regularnie, najlepiej codziennie poświęcić na nie 10-15 minut.
Pozdrawiam

Fizjoterapeutka, masażystka i instruktorka fitness.
0

Witam,
przepukilna modeluje worek (czyli drażni go i przy nieodpowiednim ruchu może pojawić się ból) ale nie uciska na nerw (czyli nie powinno być rwy kulszowej). Kręgozmyk to rodzaj niestabilności kręgosłupa, krąg jest przesunięty względem innych, może dawać silne bóle, przy złych nawykach, złej postawie i złych ruchach, może dochodzić do silnych bóli, promieniujących, zablokowań. Polecam dobrego fizjoterapeutę, indywidualną terapię manualną, ćwiczenia.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy