Szerokość przewodu żółciowego wspólnego
Witam echo wzmożone stłuczeniowe . PŻW 1mm ŻW 10mm górna granica czy to coś znaczy czy robić kolejne badania usg robił naprawdę doświadczony pan do którego musiałem głośno wołać bo w tym wieku i papież abdykuje

MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam,
z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza kierującego. W analizie ważne są też objawy i celowość badania. Leczy się pacjenta, a nie wynik.
Przewód żółciowy wspólny ma przeważnie szerokość ok. 5mm, ale badanie USG nie jest najdokładniejszą metodą służącą ocenie szerokości przewodu.