Wyniki badania USG przewodu żółciowego

witam dostałam wyniki USG wynika z nich ze mam przewód zółciowy wspolny odcinkowo poszerzony do 08 cm teraz czeka mnie gastroskopia ale musze czekac miesiąc i marwie sie czy moze byc to cos poważnego ?

To bardzo niewielkie poszerzenie przewodu żółciowego wspólnego, ale zapewne będzie to wymagało ewentualnego poszerzenia diagnostyki najlepiej o cholangio-NMR. O dalszym postępowaniu uzależnionym od stanu klinicznego pacjenta powinien zadecydować lekarz prowadzący.