Wynik USG jamy brzusznej u 74-letniej kobiety
Witam serdecznie, Kobieta lat 74 , USG jamy brzusznej wykazało : PŻW poszerzony do 10 mm , w płacie lewym pojedyncze pęcherzyki powietrza ? co to oznacza? woreczka już nie mam . proszę o pilną odpowiedź.

KOBIETA, 74 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam. PŻW to przewód żółciowy wspólny i jego średnica 10 mm wskazuje na jego poszerzenie co może dać obraz kamicy przewodu żółciowego bądź przeszkody w okolicy ujścia do dwunastnicy. Zalecam kontrole u chirurga bądź gastroenterologa. Pozdrawiam