Szkło w mięśniu piszczelowym a ból nogi po wysiłku

Witam kilka lat temu podczas zjeżdżania na sankach wbiłem kawałek szkła do nogi konkretnie w mięsień piszczelowy. Od tamtego czasu gdy opieram ciężar ciała na tej nodze pojawia się widoczny guzek dodam że po przyłożeniu palca do miejsca skaleczenia wyczówalna jest "dziura" po szkle w mięśniu piszczelowym. Noga zazwyczaj boli mnie po cięższym wysiłku ale jest to ból chwilowy. Czy powinienem się tym niepokoić? Konsultowałem to u lekarza powiedział ze to prawdopodobnie przepuklina.

Zapewne jest to przepuklina mięśniowa spowodowana przecięciem przez szkło powięzi mięśniowej. Skoro jest tak niewielka, z tak niewielkimi objawami nie wymaga interwencji chirurgicznej. W razie wątpliwości proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z ortopedą.