Szpara pomiędzy zębami a odpowiednie działania

Witam, mój "problem" to zęby a dokładnie jeden ząb (dwójka górna szczęka) ząb wycofał się z szeregu i zachodzi za jedynkę. Między dwójką a trójką pojawiła się szczelina, podczas uśmiechu wygląda jakbym miał wyłamaną część trójki. Chciałbym się dowiedzieć jakie są możliwości aby pozbyć się tego problemu? Czy jedyny ratunek to stały aparat?(dodam tylko że aparat raczej nie wchodzi w grę) Może są jakieś opcje wypełnienia, doklejenia zęba? Może licówka? Jestem tu nowy i liczę na pomoc. Dziękuję

Witam
Czasami udaje się takie sytuacje rozwiązać estetycznie za pomocą odbudowy kompozytowej lub za pomocą uzupełnień protetycznych (licówek lub koron). Wszystko zależy od konkretnej sytuacji i od tego, jak bardzo pacjent chce zaingerować w swoje zęby, jaki efekt chce uzyskać i jakim funduszem na ten cel dysponuje.

Powinien Pan zgłosić się do gabinetu stomatologicznego na konsultację. Można wykorzystać stomatologię estetyczną lub protetykę - jednak wszystko zależy od wielkości szczeliny oraz zębów 2 i 3. Bez wizyty w gabinecie się nie obejdzie.