Sztywnienie palców po nocy

Witam, mam problem ze sztywnieniem palców po nocy zawsze rano. Jestem rzeźnikiem i swoja prace wykonuje dłońmi, lewa ręka jest najbardziej narażona i najbardziej mi doskwiera. Oczywiście jak rozruszam ręce wracają do sprawności ale nie w 100% czuje delikatny ucisk i ból ale nie przeszkadza mi to w pracy. Dodam że rozmawiałem z kolegami i każdy miał podobnie i oznajmili mi że przejdzie mi to po paru miesiącach. jak mogę sobie pomóc w domowych warunkach ponieważ mieszka w UK.

Wypadałoby zdiagnozować przyczynę a leczenie dobrać do przyczyny. Często jest to zespół cieśni kanału nadgarstka , ale mogą może to też być np. choroba reumatyczna itd ....