Szum po prawej stronie głowy i prawego ucha
Mam 54 lata.Od sześciu miesięcy mam duże problemy z szumem prawej strony głowy i prawego ucha.Zrobiłam MR głowy z kontrastem.W sekwencji MR angio-niedrożny odc.P1 prawej t.tylnej mózgu,odcinek P2 wypełnia się z t.łączącej tylnej.Oprócz tego hipoplazja prawej tętnicy kręgowej w odcinku wewnątrzczaszkowym/średnica ok.1 mm. Czy ten niedrożny odc.P1 może być powodem moich szumów?Są one b.dokuczliwe i trwają z malutkimi przerwami 24 godz. na dobę. USG Dopplera t.szyjnych nie wakazało istotnych zmian.

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania
Tak, takie zmiany naczyniowe mogą powodować tego typu objawy.