Szumy uszne u 18-latki a możliwe przyczyny

Witam! Mam 18 lat. Od ok 3 miesięcy nie daje mi spokoju pewna dolegliwość. Dokucza mi szum w prawym uchu w rytm pulsu, jest słyszalny cały czas aczkolwiek w dzień nie jest tak dokuczliwy. Utrudnia mi to życiem ponieważ jest przyczyną wielu stresów. Obawiam się wszystkiego, a najbardziej tego, że to rak, tętniak lub inne śmiertelne zagrożenie. Dodam, że miałam robione badania pod kątem serca i krążenia. Nie wykryto żadnych nieprawidłowości. Proszę o pomoc, strasznie się tym denerwuje.

Witam Panią, szumy uszne mogą mieć różne przyczyny, od błahych po poważne. Proszę swoje pierwsze kroki skierować do internisty/lekarza pierwszego kontaktu. Ten lekarz skieruje Panią na badania i do odpowiednich specjalistów. Często szumy w uszach są spowodowane stresem, przemęczeniem organizmu, niewyspaniem. Wtedy warto zadbać o higienę psychiczną, odpowiednią ilość snu. Jeżeli szumy są szczególnie uciążliwe trzeba na początku wykluczyć przyczyny organiczne i udać się po poradę do lekarza. Pozdrawiam