Szwy i rany po cesarskim cięciu

Witam , mam taki problem , miałam cesarkę prawie 4 miesiące temu , miałam założone szwy i z jednej strony miałam wyciągnięte z drugiej sama sobie wyciągnełam i chyba pod brzuchem mi zostało kawałek sznurka i nie wiem czy były one rozpuszczalne czy nie , lekarze mówili że tak . Ale Teraz mam taki twardy brzuch pod raną i nad raną , nie wiem dlaczego . Proszę o udzielenie mi odpowiedzi bo nie wiem co mi może byc

Lek. Marta Gryszkiewicz

Blizna po cesarskim cięciu to nie tylko skóra ale wszystkie tkanki znajdujące się wgłąb jamy brzusznej. Skóra goi się najszybciej. Szwy rozpuszczalne rozpuszczają się nawet kila-kilkanaście tygodni. Proces gojenia postępuje. Jeśli jednak się Pani niepokoi proszę udać się do ginekologa celem rewizji blizny pooperacyjnej. Po badaniu klinicznym ginekolog stwierdzi czy faktycznie jest coś nie tak.