Tabletka e**** a test ciążowy

Zażyłam tabletkę e*** po 22 h od stosunku będąc w 18 dniu cyklu (średnio cykle 28-30 dniowe). Po paru dniach wystąpiło plamienie, a 33 dniu okres ale trwający jedynie 1,5 dnia. Na ogół nie miewam długich okresów 3,4 dni max ale ten był wyjątkowo krótki. Ponad 2 tyg. po zażyciu tabletki zrobiłam rano test ciążowy, wynik negatywny.

Czy nadal mogę obawiać się ciąży?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Test ciążowy należy uznać za wiarygodny po 2 tygodniach od stosunku.
Lek, który Pani przyjęła może powodować zaburzenia cyklu. Dlatego pojawiło się krwawienie po zażyciu leku.  Kolejne miesiączki powinny mieć już normalny przebieg.

Pozdrawiam