Tabletka i jej skuteczność podczas przerwy

Witam, mam pytanie. Otóż w ostatni dzień 7-dniowej przerwy (sobota, 01:30) w nocy kochałam się ze swoim partnerm (wytrysk nie był do środka), a w niedzielę o 6 rano wzięłam pierwszą tabletkę. Chciałabym wiedzieć, czy jest możliwość zajścia w ciążę? Później około godziny 13:00 (niedziela) kochaliśmy się ponownie, ale też nie "do środka" nastapił wytrysk. Proszę o odpowiedź, czy w tym drugim przypadku możliwe jest zajście w ciążę. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W obu przypadkach antykoncepcja hormonalna powinna zadziałać. Według producentów tabletek, zabezpieczenie przed ciążą podczas przyjmowania hormonów obejmuje również w całości 7-dniowe przerwy pomiędzy opakowaniami. Nie ma Pani więc żadnych powodów do strachu przed ciażą.

Pozdrawiam!