Tabletki anaboliczne a powiększenie piersi

Dzień dobry, mój brat 4 lata temu zażył 40 tabletek anabolicznych trwało to niecały miesiąc. Obecnie ma 21lat. Jakiś czas temu zauważył, że jego lewa pierś się powiększa i strasznie go boli. Czy ta mała ilość miała wpływ na powiększenie tej piersi. Zastanawia go również to czy mógł zahamować swój wzrost. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana ilość zażytych tabletek mogła mieć wpływ na wzrost Pani brata. Nie wydaje się to być jednak przyczyna powiększenia jednego gruczołu piersiowej po 4 latach. Ze względu na opisany problem Pani brat powinien skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.