Tabletki antykoncepcyjne a brązowe plamienia - powinnam się udać do lekarza?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne już ponad półtora roku. Zdarza się, że czasami wezmę tabletkę o 15 min. później niż zawsze, ale nigdy nie miałam plamień. Wczoraj byłam na solarium, ale na 8 min. (wcześniej też chodziłam i nic nie było). I wieczorem dostałam brązowe plamienie. Nie wiem od czego i czy wszystko jest ok. Czy muszę iść do ginekologa? Do tego boli mnie brzuch jak podczas okresu. Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej dość często pojawiają się plamienia lub niewielkie krwawienia międzymiesiączkowe. Przeważnie nie są niczym niepokojącym. Ponieważ jednak u Pani towarzyszą temu bóle podbrzusza, może to oznaczać, że doszło do stanu zapalnego w obrębie dróg rodnych lub przydatków. Powinna Pani udać się do lekarza ginekologa, który po pełnym badaniu postawi prawidłową diagnozę i ewentualnie wdroży odpowiednie leczenie.