Tabletki antykoncepcyjne a infekcja grzybicza pochwy

Witam! Mam pewien problem i przyznam, że nie wiem co robić. Mam 18 lat i od pół roku współżyję z chłopakiem, biorę tabletki antykoncepcyjne (najpierw Yasmin, a obecnie drugi miesiąc przyjmuję Yaz), od dwóch dni zauważyłam objawy grzybicy pochwy - swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie sromu i pochwy, białe upławy. Chcę iść do lekarza, ale właśnie dzisiaj mam przyjąć jedną z białych tabletek, które wywołają u mnie okres. Czy miesiączka wpłynie na to, że infekcja może się powiększyć? Czy mam (jak pisze w ulotce) zacząć następny blister, by okresu nie było i iść do lekarza, czy mogę poczekać aż okres się skończy i za ok. 7 dni iść do ginekologa...? I jeszcze jedno pytanie. Mój chłopak również będzie się musiał leczyć, jeśli współżyliśmy bez prezerwatywy? Z góry dziękuję za pomoc.

Witam serdecznie!
Istnieje kilka schematów leczenia grzybicy pochwy. Najczęściej ordynowane jest leczenie dopochwowe, którego nie stosuje się w czasie aktywnego krwawienia z dróg rodnych. Istnieje również możliwość leczenia doustnego. W takiej sytuacji menstruacja nie stanowi przeciwwskazania do natychmiastowego włączenia leczenia. W obecnej sytuacji może Pani rozpocząć przyjmowanie nowego opakowania przy jednoczesnej rezygnacji z białych tabletek. Brak krwawienia zostawi lekarzowi pełną dowolność w doborze właściwego leczenia. Rozpoznanie grzybicy u jednego z partnerów stanowi wskazanie do leczenia obojga partnerów.
Pozdrawiam