Tabletki antykoncepcyjne a paracetamol

Witam, stosuję antykoncepcje hormonalną w postaci tabletek dwuskładnikowych (naraya) już ponad rok. Tabletki przyjmuję regularnie. W poniedziałek wypiłam pół zaszetki theraflu zatoki który ma w swoim składnie paracetamol przyjmowałam wtedy moją 11 tabletkę z blistru a 4 dni później w czwartek kochałam sie bez zabezpieczenia. W internecie doczytałam dzis że paracetamol może osłabić tabletki anty ale na mojej ulotce nic nie ma o tym dokładnie napisane. Czy mam sie obawiac ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Obydwa preparaty nie wykazują interakcji. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.