Wpływ Bactrazolu na tabletki antykoncepcyjne

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 1,5 roku. Oczywiście wiem że większość antybiotyków osłabia skuteczność antykoncepcji ale właśnie-większość a nie wszystkie. I stąd moje pytanie-czy 3-dniowy antybiotyk Bactrazol(w składzie:azytromycyna)ma negatywny wpływ? Zawsze czytam ulotki, pytam się lekarza i szukam inf.w internecie ale tym razem nie wiem co myśleć bo w ulotkach nie ma żadnych inf.o interakcjach, rodzinny pow.że nie osłabia, w internecie jest napisane że osłabia... Proszę o pomoc

Witam,
ogólnie proponuję przyjąć zasadę iż podczas przyjmowania antybiotyku oraz 7 dni po nim należy stosować dodatkową ochronę podczas stosunków przy antykoncepcji.

pozdrawiam