Tabletki antykoncepcyjne a przejście na krążk NuvaRing

witam, bralam tabletki antykoncepcyjne NARAYA i bede przechodzic na krażek NurvaRing, Ginekolog powiedziala zebym po 7 dniowej przerwie zalozyla krazek a nie pierwszego dnia cyklu. Czy powinnam stosowac na poczatek jakies dodatkowe zabezpeiczenie ? Jesli tak to przez jaki czas ?

witam,
tak powinna Pani przez pierwszy miesiąc krążka stosować dodatkowe zabezpieczenie.
Założyć go należy po 7dniowej przerwie po tabletkach
Krążek można wyjmować na nie dłużej niż 3h podczas stosunku, ale to dopiero proponuje od drugiego miesiąca