Codzienne mycie pochwy żelem i wyjmowanie krążka Nuvaring

Od 30. Sierpnia zaczęłam używać Nuvaring, dodam ze jest to pierwszy rodzaj antykoncepcji hormonalnej jaka używałam, 2 września krążek wypadł i przepadł wiec założyłam nowy - przerwę szacuje na 3-5 h. Kiedy powinnam w takim przypadku wyjąc krążek? Kolejne pytanie: czy codziennie mycie pochwy żelem i wyjmowanie krazka na ten czas pływa na właściwe jego działanie?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę, że raczej nie powinno się wyjmować krążka. proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.