Tabletki antykoncepcyjne i częste współżycie a możliwość ciąży

Witam, od 4 miesiecy stosuje antykoncepcje tabletkami Mercilon, jednak boje sie ze moglo dojsc do zapłodnienia (współżyje z chłopakiem bardzo często) czy po skonczeniu opakowania tabletek a rozpoczęciem miesiączki mogłam zajść w ciąze kochając sie z chłopakiem (stosunki sa zawsze do konca tzn, chłopak konczy we mnie)

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Jeśli przyjmuje Pani tabletki zgodnie z zaleceniami, nie ma możliwości zajścia w ciążę.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli prawidłowo przyjmuje Pani tabletki, dodatkowo nie brała Pani innych leków osłabiających ich działanie to jest Pani w pełni zabezpieczona, także w okresie 7 dniowej przerwy. Jednak wiadomo, że nie ma 100% zabezpieczenia, więc teoretycznie szansa na zajście w ciążę istnieje.
Pozdrawiam