Tabletki antykoncepcyjne, plamienia i bóle podbrzusza - co to może oznaczać?

Witam! Mam 20 lat i od 4,5 miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne (R***). Miesiączkę miałam ok. 2 tygodnie temu i była jak w zegarku, lecz niepokoję się, ponieważ po miesiączce zaczęło mnie mdlić i jest mi niedobrze. Boli mnie też podbrzusze i jest lekko twarde. Przeważnie po miesiączce nie miałam śluzu, a tu stało się inaczej. Dziś śluz jest lekko różowy, jakby krew była wymieszana ze śluzem. Co to może oznaczać? Chyba nie jestem w ciąży. Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyczyn pobolewania podbrzusza i plamień jest wiele. U kobiet stosujących doustną antykoncepcję najczęstszą przyczyną jest błąd stosowania metody (pominięcie tabletki, stosowanie innych leków, wymioty itp).

Jeśli taka sytuacja nie miała miejsca proponuję udać się do swojego ginekologa, który wykluczy inne przyczyny (od infekcji poczynając na nowotworach kończąc).