Tabletki antykoncepcyjne - rozpoczęcie 6 dnia okresu

Czy jeśli wzięłam pierwszą tabletkę pierwszego opakowania w 6 dzień miesiączki, to antykoncepcja działa?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Działanie antykoncepcyjne nie jest w tej sytuacji pełne. Będzie Pani zabezpieczona przed możliwością zajścia w ciążę dopiero od rozpoczęcia kolejnego opakowania (po 7-dniowej przerwie). Póki co, powinna Pani zachować wstrzemięźliwość (lub zastosować prezerwatywę).

Pozdrawiam!