Tabletki dopochwowe a antykoncepcja

Witam, złapałam infekcję i lekarz ginekolog zapisał mi dwa rodzaje tabletek (nie pamietam nazwy) stosowałam je wieczorem ostatnio wzięłam w czwartek, w piątek rano dostalam okres i ok. 12 wzięłam 1 w życiu tabletkę antykoncepcyjną. Czy zostałam dobrze zabezpieczona? Czy wzięta wieczorem tabletka dopochwowa nie miała wpływu na zabezpieczenie rano? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Proszę się nie martwić. Tabletki dopochwowe i globulki nie mają wpływu na antykoncepcyjne działanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Proszę tylko zażywać zgodnie z instrukcją.
Pozdrawiam