Tabletki - kiedy można zjaść w ciążę?

Witam.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy w ogóle jest możliwa ciąża po 5 latach stosowania tabletek antykoncepcyjnych? Bo słyszałam kiedyś taką opinię, że musi minąć co najmniej 6 miesięcy od zakończenia stosowania, żeby wszystko wróciło do normy. Jak również, że po tak długim stosowaniu jest bardzo duże ich stężenie w organizmie mimo, że ich się już nie bierze.

Witam!

Ciąża oczywiście jest możliwa nawet po wieloletnim stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.

Czas jaki powinien upłynąć od odstawienia tabletek do zajścia w ciążę zależy od rodzaju stosowanego preparatu. W większości przypadków już po miesiącu od zaprzestania terapii leki zostają wyeliminowane z organizmu i można starać się o dziecko. W niektórych tabletkach znajduje się hormon, który ma tendencje do kumulowania się w tkankach. Jego eliminacja z organizmu może trwać nawet 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie wcześniejsze przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej nie ma wpływu na zajście w ciążę.