Tabletki Yaz a wyrównanie poziomu androstendionu

Witam, mam pytanie do ginekologa/ endokrynologa, a mianowicie: od sierpnia 2013 roku biorę tabletki yaz, miały one na celu wyrównać poziom androstendionu, który był przekroczony, oraz wyregulować bolesne i długie cykle. Przed przepisaniem leku, mialam badany poziom tsh i ft4, tsh wynosiło ok 3,60, ft4 ok 21. Po 7 miesiącach zażywania tabletek hormony płciowe i cykle sie wyregulowały, nie odczuwam tez żadnych dolegliowści po yaz, jednak tsh wzrosło do 4,9 a ft4 spadło.. Czy to spowodował YAZ ?

Witam. Wahania poziomu tsh nie mają związku ze stosowaniem doustnej antykoncepcji. Jeśli wynik badania fT4 znajduje się poniżej dolnej granicy normy należy rozważyć wskazania do suplementacji hormonów tarczycy.