Czy podwyższony poziom TSH może mieć związek z podwyższonym poziomem androstendionu?

Czy podwyższony poziom TSH może mieć związek z podwyższonym poziomem androstendionu? Jeśli tak, to jaki?

Lek. Krzysztof Szmyt

Może mieć wpływ, jednakże bardziej prawdopodobnie podwyższone wyniki tych hormonów mogą być od siebie niezaleźne. Proponuję zrobić badania hormonalne tarczycy (Ft4, anty-TPO, antyTG) i USG tarczycy w celu diagnostyki tarczycy. W celu diagnostyki podwyższonego poziomu androstendionu może być potrzebna wizyta u endokrynologa i ew. USG nadnerczy. Pozdrawiam serdecznie