Wysoki poziom androstendionu oraz łojotok i problemy z włosami
Ze wzgledu na osłabiajace sie włosy i łojotok miałam robione kompleksowe badania hormonalne, wszystkie wyszły bardzo dobrze oprócz pozionmu androstendionu: 10 - poziom przekrazajacy zakres urzadzenia pomiarowego, miałm robione usg i rezonans magnetyczny nadnerczy i jajników - wzystko w porządku, co jeszcze moze byc przyczyną tak wysokiego poziomu androstendionu?

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Podwyższony poziom androstendionu świadczy o patologii w nadnerczach. Proponuję zweryfikować ponownie jego poziom.
Pozdrawiam