Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Łojotok a wypadanie androgenowe włosów

Witam, od jakiegoś czasu wypadają mi włosy, bez żadnych badań stwierdzone jest ze to wypadanie androgenowe... Ale z tego co wiem włosy wypadają w zakolach i na czubku głowy, a mi się przezedzily na całej głowie u góry... Mam do tego łojotok, musze myć głowę co 2 dni... I moje pytanie, jaki stosować szampon lub co kolwiek innego aby zwalczyć ten łojotok chociaż trochę? ( co do wypadnia włosów miałem robione wszystkie badania i są ok, hormony tarczyce itp). Dziękuję za informacje.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Terapia naprzemienna przy sterydoterapii

Czy wiesz, na czym polega terapia naprzemienna przy sterydoterapii? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat. O terapii naprzemiennej mówi dr n. med. Anna Pura-Rynasiewicz, dermatolog.

Żeby potwierdzić androgenowe wypadanie włosów należy wykonać badanie poziomu DHEA w krwi i badanie włosów Trichoscan. Przy tak uporczywym łojotoku proponuję zastanowić się nad leczeniem retinoidami doustnie.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy