Łojotok a wypadanie androgenowe włosów

Witam, od jakiegoś czasu wypadają mi włosy, bez żadnych badań stwierdzone jest ze to wypadanie androgenowe... Ale z tego co wiem włosy wypadają w zakolach i na czubku głowy, a mi się przezedzily na całej głowie u góry... Mam do tego łojotok, musze myć głowę co 2 dni... I moje pytanie, jaki stosować szampon lub co kolwiek innego aby zwalczyć ten łojotok chociaż trochę? ( co do wypadnia włosów miałem robione wszystkie badania i są ok, hormony tarczyce itp). Dziękuję za informacje.

Żeby potwierdzić androgenowe wypadanie włosów należy wykonać badanie poziomu DHEA w krwi i badanie włosów Trichoscan. Przy tak uporczywym łojotoku proponuję zastanowić się nad leczeniem retinoidami doustnie.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska