Czy mój wynik poziomu TSH mieści się w normie?

Dzień dobry, mam 33 lata i od dłuższego czasu mam duże wahania nastrojów oraz czuję się słaba i senna. Dziś odebrałam wynik TSH który wynosi 4,190... Zakres referencyjny na badaniu wskazuje, iż jestem w górnej granicy, ale w normie (norma do 4,2). Będę wdzięczna za interpretację wyniku.

Powinna Pani oznaczyć również wolne hormony tarczycy: ft3 i ft4 i na tej podstawie lekarz ustali strategię leczenia, bądź dalszej diagnostyki. Pani wynik mieści się w zakresie referencyjnym, zdarza się jednak, że lekarz biorąc pod uwagę objawy decyduje o konieczności rozpoczęcia suplementacji hormonami tarczycy. Proszę wykonać badania i skonsultować się z endokrynologiem.