Tarczyca niesymetryczna, powiększona w zakresie płata prawego
Mam 54 lata płeć K Data badania 2015.04.08 USG tarczycy .Tarczyca niesymetryczna ,powiększona w zakresie płata prawego z zachowanym podziałem na płaty .Prawie cały płat prawy za wyjątkiem małego fragmentu bieguna górnego zajmuje lito-tor-torbielowy guz o wymiara 41x23x29mm.W płacie lewym widoczny prawie normoechogeniczny guz zajmujący znaczna część płata .Wymiary guza to 22x10x16 mm . W badaniu kolorowym doppierem widoczne unaczynienie około guzkowe. Wymiary ;pła p 59x26x24 mm ,l 36x16 x 15.

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
W tarczycy są duże zmiany guzkowe. Postępowanie zależy od badania przez endokrynologa. Sugeruję wizytę w najbliższym czasie.
Pozdrawiam.