Temperatura ciała 35 stopni u 68-letniej osoby

mam od kilku miesięcy temperaturę ciała 35,5. Mam pytanie: czy temperaturę 36,6 przy występujących jednocześnie dreszczach , bólu głowy należałoby uznać za podwyższoną?

Aleksander Ropielewski

Jedynie w przypadku stwierdzonych zaburzeń termoregulacji można by pokusić się o takie rozpoznanie. Proponuję kontakt z lekarzem, który na podstawie badania i stanu ogólnego oceni czy są powody do niepokoju.