Terapia boreliozy u 37-latki
Proszę o wyjaśnienia. Byłam u 6 specjalistów od leczenia Boreliozy. Test WB i Elisa wyszły ujemne a test LTT wyszedł dodatni. 3 specjalistów powiedziało,że mam borelioze a 3 że jej nie mam. Jak jest zatem na prawde? Mam silne biegunki, piecze mnie czubek języka, mam bóle mięśni, czasami drgają mi mięśnie na twarzy, nogach, plecach, oraz typowe objawy grypopodobne. RM głowy i szyi-prawidłowy, morfologia cała w normie, badanie neurologiczne w normie. Stwierdzona tężyczka i dodatnie LTT.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Witam.
Zarówno wyniki badań dodatkowych jak i brak typowych objawów klinicznych boreliozy wskazują na inną przyczynę dolegliwości.
Moim zdaniem należy przestać drążyć niepotrzebnie temat boreliozy i skupić się na poszukiwaniu innych możliwych przyczyn w/w dolegliwości.