Bolesność mięśni u 49-latka a borelioza
Witam, Od kilku miesięcy źle się czułem. Bolą mnie mięśnie, skaczą, do tego jestem osłabiony. Wykonałem szereg badań włącznie z RM głowy i szyi. Byłem na wizytach u neurologa, reumatologa, internisty... Wszystkie badania poprawne. Otrzymałem skierowanie na badania odkleszczowe. Wyniki są nastepujące: Test WB, oraz Elisa- wynik ujemny, Test KKI wykonany metodą WB dodatni. Do tego wczoraj odebrałem wyniki testu LTT, który również okazaŁ sie dodatki. Czy te testy są wiarygodne?czy mam borelioze?

MĘŻCZYZNA, 49 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Taka kombinacja wyników raczej nie wskazuje na boreliozę. Poszerzyłbym diagnostykę o przeciwciałą ANA i ANCA. Lepiej mógłbym pomóc po przeprowadzeniu badania i analizie dotychczasowego przebiegu choroby.