Terapia grzybicy pochwy a okres

Mam grzybicę pochwy, lekarz zalecił mi Tantum rosa i Gynalgin przez 10 dni. Jednak niedługo spodziewam się okresu,jestem w 35 dniu cyklu, stąd moje pytanie czy zaczynać kurację teraz i robić przerwę w tabletkach dopochwowych na czas krwawienia, czy może zacząć dopiero po skończeniu się okresu? Chciałbym zrobić coś już teraz z tym problemem, ponieważ dolegliwości są bardzo dokuczliwe, a z tego co czytałam na ulotce Gynalginu nie można go stosować w trakcie okresu. Nie wiem co zrobić, proszę o pomoc,

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje stosować teraz a gdy wystąpi krwawienie skontaktować się z lekarzem ginekologiem.