Terapia zatok Duomoxem

Ponad tydzień temu dopadło mnie przeziębienie. Po kilku dniach pojawil sie kaszel z gęsta zielona wydzielina i gesty zielonkawy katar. Przytkane uszy. Ból głowy. Zle samopoczucie podczas chodzenia. Od dwóch dni biorę Duomox 2x1g. Kaszel i ból gardła przeszły od razu. Ale katar nie. Wczoraj bolały mnie zęby, trochę szczeka i tak jakby pliczki. Temperatury nie mam i nie było. Od kilku dni straciłam węch i smak. Bardzo się martwię czy Duomox pomoże na zatoki? Boje się poważnych powikłań.

Lek. Katarzyna Szymczak

Decyzję o zmianie antybiotyku, powinien podjać lekarz po badaniu, antybiotyk z tej grupy jest w większości przypadku skuteczny przy zapaleniu zatok, dlatego radzę poczekać jeszcze ok 2 dni, chyba ze objawy się nasilą.
Pozdrawiam